عزت نفس در بزرگسالان
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 3 دقیقه

 

افزایش عزت نفس در بزرگسالان : به طور خلاصه عزت‌نفس نظر شما نسبت به خودتان و توانایی هایتان است می‌تواند بالا پایین یا جایی در میان باشد حالی که همه گره‌ها را نسبت به خود شک دارند اعتماد به نفس پایین می تواند باعث ایجاد احساس ناامنی و بی انگیزگی در شما شود ممکن است،بتوانید چند چیز را شناسایی کنید که بر عقیده شما نسبت به خودتان تاثیر می گذارد شاید مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید یا احساس تنهایی می کنید یا ممکن است یک راز باشد در هر صورت اگر می پرسید چگونه عزت نفس خود را بهبود ببخشید در اینجا برخی از نکات برتر ما آورده شده است.

۱. با خودتان مهربان باشید

آن صدای کوچکی که به شما می گوید در حال کشتن آن هستید یا نه بسیار قدرتمندتر از آن چیزی که فکر می‌کنید سعی کنید با خودتان مهربان باشید و اگر دچار لرزش شدید سعی کنید افکار منفی را به چالش بکشید یک قانون انگشتی خوب این است که با خود به همان روشی صحبت کنید که با همسرتان صحبت می‌کنید این می‌تواند در ابتدا سخت باشد،تمرین عالی می شود.

۲. مقایسه خود با دیگران

مقایسه خود با افراد دیگر راهی مطمئن برای شروع یک احساس بد است سعی کنید روی اهداف و دستاوردهای خود تمرکز کنید نه اینکه آنها را با دیگران بسنجید.

۳. حرکت کردن

ورزش یک راه عالی برای افزایش انگیزه تمرین هدف گذاری و ایجاد اعتماد به نفس است،عرق کردن بدن را به ترشح آندورفین ، هورمون های احساس خوب تحریک میکند.

۴. هیچکس کامل نیست

همیشه سعی کنید بهترین نسخه از خودتان باشید اما این نیز مهم است که بپذیرید که کمال یک هدف غیر واقعی است.

مرتبط :انگیزه استیو جابز | ویدئویی تاثیر گذار از جابز

 

عزت نفس

۵. به یاد داشته باشید که همه اشتباه می‌کنند

برای یادگیری و رشد باید اشتباه کنید بنابراین اگر فراموش کردید بدانید که تکلیف مهمی را فراموش کرده‌اید.

۶. روی آنچه می توانید تغییر دهید تمرکز کنید

به راحتی می توانید به همه چیز هایی که خارج از کنترل شما هستند دل ببندید اما چیز زیادی به دست نمی آید در عوض سعی کنید انرژی خود را بر شناسایی چیزهایی که در کنترل شما هستند متمرکز کنیم و ببینید که در مورد آنها چه کاری می توانید انجام دهید.

۷. کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می‌کند.

اگر وقت خود را صرف کارهایی کنید که از آن لذت می‌برید به احتمال زیاد مثبت فکر می‌کنید سعی کنید هر روز در زمان کمی برنامه ریزی کنید خواه این زمان صرف خواندن آشپزی یا صرفاً کمی دراز کشیدن روی مبل باشد اگر شما را خوشحال میکند حتماً برای آن وقت بگذارید.

۸. چیزهای کوچک را جشن بگیرید

امروز صبح موقع بیدار شدی تیک بزن ا تخم مرغ های خود را به کمال پخته اید برنده‌شدن جشن گرفتن پیروزی های کوچک راهی عالی برای ایجاد اعتماد به نفس و شروع احساس بهتر نسبت به خودتان است.

۹. با دیگران رفیق باشید

مفید بودن و توجه به دیگران مطمئنا روحیه آنها را تقویت می کند اما ، همچنین باعث می‌شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.

۱۰. اطراف خود را با یک تیم خوب احاطه کنید.

افرادی را پیدا کنید که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان می دهند و از کسانی که تمایل به تمایل به تحریک افکار منفی شما را دارند دوری کنید.

 

 

منبع : REACHOUT

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید