تجارت در فنلاند
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 11 دقیقه

۶ دلیل برای تجارت با کشور فنلاند

وقتی در فنلاند یا با شرکتهای فنلاندی کسب و کار ایجاد می کنید و با آنها کار می کنید در واقع به مخزنی از ایده‌ها ، نوآوری‌ها و فرصت‌ها وصل شدید و به یکی از پایدارترین و هوشمندترین اقتصادهای جهان می پیوندید.

عملکرد جامعه به عنوان یک پلتفرم

فنلاندی ها برای برابری آموزش و رفاه بسیار ارزش قائل هستند که این عمل عملکرد تجاری آنها را بهبود می‌بخشد شادی در فنلاند اتفاقی نیست ، بلکه در بافت جامعه فنلاندی کاملاً ساخته شده است.

کسب و کار باز و عملکردهای دولتی

هیچ کشوری نمی‌تواند به تنهایی دنیا را تغییر دهد اما جامعه فنلاند از طریق همکاری ها ، نوآوری ها و از طریق کار تیمی در حال تشویق این کار مهم است.
کسب و کار در فنلاند

استعداد های آماده برای آینده قدرت گرفته توسط فناوری

فنلاند کشوری است از طراحان ، مهندسان ، حل کننده های مسائل و پیشگامان دیجیتال سازی فناوری اطلاعات ، راه حل های دیجیتال در فنلاند در حال تغییر جهان هستند. فنلاند با راه حل های نوآورانه اکوسیستم های پیشگام و تحقیقات پیشرفته به اهداف بلندپروازانه اقلیمی دست درازی می‌کند اما همه ما می‌دانیم که یک کشور یا شرکت که به تنهایی کار می‌کند نمی‌تواند با مشکلاتی که امروز با آن روبرو است مقابله کنند به همین دلیل فنلاند متعهد به حل این مشکلات همراه با دیگران است.

پایداری جامعه در فنلاند

اکوسیستم و محیط کسب و کار فنلاند سطوح بالایی از تداوم اعتماد و شفافیت را ارائه می دهد دولت شفاف و نهادهای دولتی موثر یکی از ستون‌های جامعه با عملکردی خوب است که خطرات را برای تجارت های بین المللی کاهش می دهد.

محیط کسب و کار فنلاند

فرهنگ باز بودن فنلاند همراه با نرخ های مالیاتی پایین ، بودجه بالا و زیرساخت قابل اعتماد محیطی را ایجاد می‌کند که همکاری ، نوآوری و در نهایت موفقیت را به دنبال دارد.

استعداد های آماده برای آینده

نیروی کار فنلاند دارای مزیت رقابتی بسیار زیادی می‌باشد فنلاندی ها با تحصیلات و مهارت بالا یکی از بالاترین سطوح استعداد دیجیتال در اروپا را دارند از خدمات اصلی فناوری اطلاعات و ارتباطات گرفته تا مهندسی تا فناوری سلامت داده‌های فنلاندی نشان می‌دهد که فنلاندی ها از نظر بهره وری تعهد و نتایج بهترین عملکرد را دارند.
استعدادهای فنلاندی

ایده های کسب و کارهای سودآور در فنلاند برای کارآفرینان

فنلاند خود را به عنوان یک اقتصاد و دوستدار تجارت با گنجینه ای از فرصت ها در انتظار کارآفرینان می شناسد. اما دسترسی به بازار بدون متخصصان محلی برای راه اندازی ایده های تجاری سودآور در فنلاند میتواند کار دشواری باشد.
فنلاند به دلیل نوآوری و همکاری موفق است و الان به دلیل ارائه یک اکوسیستم استارتاپی پر جنب و جوش و خلاق متمایز است دولت حمایت هایی را ارائه می‌دهد و به جای آنکه سنگ اندازی کند هدف آن تشویق کارآفرینان برای راه اندازی مشاغل جدید است.راه اندازی کسب و کار در فنلاند صرفنظر از ملیت شما چندان دشوار نیست اما داشتن حق اقامت در فنلاند کاملاً ضروری است.همچنین داشتن مهارت‌های حرفه‌ای لازم و دانش کافی از زبان محلی بسیار به شما کمک میکند.
شاید مایل باشید در خیابان های هلسینکی قدم بزنید و با محیط شهری هلسینکی فنلاند آشنا شوید و خیلی از چیزها را توی فیلم از نزدیک ببینید ، بد نیست چند دقیقه ای وقت بگذارید و همراه با ما در خیابان های هلسینکی فنلاند قدم بزنید .

ایده های کسب و کارهای سودآور در فنلاند

گاو پولی بخش اقتصادی در فنلاند در حال تولید است الکترونیک با ۲۱ درصد از بزرگ‌ترین صنایع است و پس از آن ماشین آلات , وسایل نقلیه و سایر محصولات فلزی مهندسی شده با ۲۱ درصد، صنعت جنگلداری ۱۳ درصد و صنایع شیمیایی ۱۱ درصد قرار دارند.

۱۰ تا از بهترین ۱۰ تا از بهترین شرکتهای فنلاندی بر اساس میزان فروش (میلیارد یورو )

 

شرکت Fortum فنلاند

 • Fortum 49 B Euro
 • Nokia  ۲۲ B Euro
 • Neste 15.15 B Euro
 • Nokia solution and Networks 12.54 B Euro
 • Kesko 11.30 B Euro
 • Kone 10.51 B Euro
 • StoraEnso 10.16 B Euro
 • Upm-Kmmene 9.81 B Euro
 • Suemin osuuskauppojen 7.797 B Euro
 • Outokumpu  ۷٫۷۰۹ B Euro
مشاغلی که قصد دسترسی سریع به فنلاند را دارند منابع لازم را پیدا خواهند کرد به همین دلیل است که کارآفرینان فنلاند را به همسایگان خود ترجیح می‌دهند زیرساخت‌ها ، لجستیک و شبکه‌های ارتباطی این کشور باعث میشود که عملیات روزانه یکپارچه کارآمد و سودآور باشد.
اگرچه سرمایه گذاران بین المللی به اقتصاد فنلاند کمک می کنند اما حضور در محیط مالیاتی و نظارتی بدون دانش قبلی در محیط های کسب و کار می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد.
ما چند ایده سودآور کسب و کار در فنلاند را گرد هم آورده ایم که می توانید بیشتر به آنها در فنلاند و یا ایران فکر کنید :
ایده های تجاری عبارتند از:
 • مشاغل خانگی
 • ایده های کسب و کار آنلاین
 • فرصت های منحصر به فرد برای فنلاند
 • مشاغل با سرمایه گذاری های کم
 • راه اندازی مشاغل آسان

تجارت تیشرت

هنگامی که یک کسب و کار راه اندازی میکنید همیشه سعی کنید جایگاه خاصی را در آن کسب و کار به دست آورید شما می توانید یک مغازه خیلی ساده راه اندازی کنید و تیشرت ، هودی ، کلاه ، شال گردن ،  قهوه  ، نوشابه  ، جواهرات و هرچیزی که دلتان می‌خواهد بفروشید اما برای اینکه این مغازه برای شما صرفه اقتصادی بالایی داشته باشد می توانید کالاهای برندهای رسمی گروه های راک متال را که طرفداران خوبی در فنلاند دارند تهیه کنید و آنها را در معرض فروش قرار دهید.
گروه های موسیقی در فنلاند مورد تحسین قرار می‌گیرند زیرا آنها موسیقی را دوست دارند بنابراین سرمایه‌گذاری بسیار خوبی است و شما می توانید این تجارت را به عنوان یک فروشگاه فیزیکی و یا یک وب سایت آنلاین برای دسترسی بیشتر راه اندازی کنید عاملی که می تواند شما را از رقبای خود متمایز کند.

کسب و کار توسعه اپلیکیشن موبایل

فرایند توسعه اپلیکیشن موبایل طراحی و ایجاد نرم افزار برای گوشی‌های هوشمند بیشتر برای اندروید و ios است.توسعه برنامه های موبایل در حال شکوفایی است آنها در خرده فروشی ،خدمات ، بخش مسافرتی ، مراقبت‌های بهداشتی ، ارتباطات راه دور ، تجارت الکترونیک خدمات بر اساس تقاضا دوستیابی و غیره استفاده می‌شوند سازمان ها در تمام صنایع تلاش می‌کنند تا انتظارات کاربران را با کاربری آسان برآورده کنند.
راه اندازی یک کسب و کار و توسعه اپلیکیشن موبایل پلی برای ورود به دنیای توسعه نرم‌افزار است امروزه کسب و کارها به دنبال راه هایی برای دستیابی به مشتریان خود هستند و یک اپلیکیشن موبایل بهترین راه برای این گزینه است سازمان‌ها باید برنامه‌هایی را توسعه دهند تا برای مشتریان همکاران و کارمندان خود همیشه در دسترس و آنلاین باقی بمانند (رمز ماندگاری در تجارت الکترونیک).

فروشگاه تجارت الکترونیک راه اندازی کنید

یک تجارت الکترونیکی محصولات یا خدمات را به صورت آنلاین می فروشد کسب و کارهای تجارت الکترونیک مزایای خاصی نسبت به کسب و کارهای سنتی دارند مانند در دسترس بودن ۲۴ ساعته هزینه های سربار کمتر ، انعطاف پذیری محصولات بیشتر،  تجزیه و تحلیل برنامه های وفاداری کسب و کار که تحت تاثیر موقعیت مکانی قرار نمی گیرد و به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا می کند.
تجارت الکترونیک در حال رونق است زیرا مشتریان این امکان را دارند که کالاها را از هر کجا سفارش دهند و بازدهی که به همراه دارد مصرف کنندگان می توانند چندین محصول از طیف وسیعی از برندها را از یک پلتفرم خریداری کنند که کل فرآیند را آسان تر و کارآمد تر از قبل می کند.
مشتریان مجبور نیستد سفر کنند یا خانه های خود را ترک کنند آنها می‌توانند در یک مکان راحت بنشیند و از موبایل ، کامپیوتر و یا تبلت خود استفاده کنند تا تمام انتخاب های موجود را مرور کنند و سفارش دهند.در کشورهای پیشرفته خیلی این مسائل جا افتاده است ، اما بنظر من هنوز در ایران چرایی درباره اینکه چرا باید آنلاین خرید کنیم وجود دارد ! و بنظر من مهمترین دلیل این مساله نبود وب سایت های با کیفیت فروشگاه آنلاین در تمام صنایع می باشد .
برای راه اندازی یک تجارت الکترونیک باید یک وبسایت راه اندازی کنیم تا مشتریان بتوانند برای جستجوی موجودی و خرید اقلام با شما تماس بگیرند و بعد از تایید جنبه های مختلف شروع به خرید کنند و با انواع روش های پرداخت به مشتری آزادی عمل بدهیم ، یکی از مهمترین روش های پرداخت که در ایران خیال مشتری همیشه راحت خواهد بود پرداخت در محل است اما در کشورهای توسعه یافته به خاطر اعتماد و زیر ساخت های قوی که وب سایتها از کلی فیلتر رد شده اند این مسائل کمتر وجود دارد.

یک کامیون مواد غذایی راه اندازی کنید

کامیون های مواد غذایی تجارت سودآوری هستند و گزینه‌های مختلفی را به مشتریان ارائه می دهند کل غذا در داخل یک وسیله نقلیه بزرگ که مجهز به آشپزخانه و تمام مواد لازم است آماده شده است.
کامیون مواد غذایی در فنلاند - فود تراک
در مقایسه با کسب و کار رستوران راه اندازی کامیون غذایی یکی از ایده های تجاری سودآور در فنلاند است . هزینه های اولیه برای راه اندازی کامیون مواد غذایی بسیار کمتر از راه اندازی رستوران های سنتی است ، هزینه های اساسی به شرح زیر خواهد بود:
۱. کامیون مواد غذایی: می توانید یک کامیون جدید بخرید یا برای صرفه جویی در هزینه روی یک کامیون تجاری دست دوم با بیمه سرمایه گذاری کنید.
۲. تجهیزات آشپزخانه: روی تجهیزات کاربردی آشپزخانه با کیفیت مانند اجاق گاز ، سرخ کن، کارد و چنگال ، کباب پز، سینک ظرفشویی و غیر سرمایه گذاری کنید خرید تجهیزات جدید برای کاهش هزینه های نگهداری عاقلانه تر است.
۳. مجوزها: برای راه اندازی یک تجارت کامیون مواد غذایی باید مجوز هایی را که توسط آژانس ها ارائه شده است دریافت کنید.
۴.کارکنان : برای راه اندازی یک کامیون مواد غذایی به یک یا دو سرآشپز نیاز دارید.
۵. بازاریابی: بازاریابی دیجیتال و همچنین بازاریابی رسانه های اجتماعی برای دیده شدن کسب و کار شما ضروری است کاتالوگ چاپ کنید و در روزنامه های محلی نیز تبلیغ کنید و یا در گوگل از روش سئو استفاده کنید که بسیار کم هزینه تر از روش های معمول می باشد اما بشدت بازدهی بالایی دارد .
قبل از راه اندازی کامیون غذا در هر شهری تحقیق کنید که مردم محلی چه نوع غذاهایی را ترجیح می‌دهند شکاف‌ها را شناسایی کنید و همچنین چیز جدیدی برای ارائه داشته باشید.
کسب و کار بازاریابی وابسته یا همان آفیلیت  مارکتینگ
بازاریابی وابسته یکی از آن گزینه های خوب است که در طول زمان به شما دستمزد خوبی خواهد رساند ، شما می‌توانید با تبلیغ محصولات و خدمات هر کسب و کاری به صورت آنلاین در آمد کسب کنید به ازای هر فروش که از طریق پورسانت انجام می دهید به شما پرداخت می شود.شما میتوانید با راه اندازی یک مجله اینترنتی و تولید محتوا در آن حوزه به طور مثال چون دیگر در فنلاند خبری از تحریم نیست با آمازون همکاری کنید .

یک وبلاگ راه اندازی کنید

مشخص شده است که وبلاگ‌نویسی گزینه شغلی بسیار مورد توجهی است که یک تجارت پرسود نیز محسوب می‌شود این کسب و کار یک خروجی خلاقانه است که با آن می توانید به مخاطبان گسترده‌تری دسترسی پیدا کنید و روی آنها تاثیر بگذارید به طور مثال مجله اینترنتی ما (ازهیچ !)  ماهانه ۱۰ هزار نفر بازدید دارد و قطعا با تولید محتوای بیشتر امکان بازدید  ماهانه بیشتری وجود دارد ، به عبارتی وبلاگ نویسی و بازدید گرفتن محدویتی ندارد و هر چقرد محتوای بهتری تولید کنید قطعا بازدید بیشتری دریافت خواهید کرد ! طبق آمار و حقایق وبلاگ نویسی:
 • وبلاگ ها به عنوان پنجمین منبع معتبر اطلاعات آنلاین رتبه‌بندی می‌شوند.
 • ۷۲ درصد کاربران اینترنت در وبلاگ ها برای کسب اطلاعات جستجو میکنند.
 • ۴۰۹ میلیون نفر هر ماه ۲۰ میلیارد صفحه را مشاهده می کنند.
وبلاگ نویسی به عنوان یک مجله سرگرمی شروع شد اما امروزه گزینه شغلی سودآوری است بسیاری از مردم  وبلاگ نویسی را به عنوان یک شغل تمام وقت برای کسب درآمد فراوان انتخاب میکنند.
برای شروع حرفه ای در وبلاگ نویسی تا زمانی که دانش کافی در مورد آن دارید جایگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید شما همچنین باید از نوشتن خود لذت ببرید و یک استراتژی محتوا داشته باشید همچنین از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ وبلاگ خود استفاده کنید.

راه اندازی یک شرکت تور مسافرتی

راه اندازی یک شرکت تور مسافرتی یک ایده تجاری سودآور در فنلاند و روشی فوق العاده برای انتقال عشق شما به سفر است می توانید اشتیاق خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و به آنها کمک کنید تا تعطیلات رویایی خود را تحقق بخشند.
انواع مختلفی از شرکتهای تور وجود دارد بنابراین بهتر است چیزی را انتخاب کنید که در مورد آن علاقه و دانش دارید در اینجا چند گزینه تور محبوب موجود است که می توانید در فنلاند شروع کنید:
 • سفرهای غذا و نوشیدنی
 • سفر های ماجراجویی و ورزشی
 • تورهای تاریخی و گشت و گذار
 • تورهای خرید
 • و غیره موارد زیادی وجود دارد.
همچنین تعیین نوع حمل و نقلی که می خواهید به مشتریان خود ارائه دهید بسیار مهم است زیرا این امر هزینه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی یک شرکت را تعیین می کند.
برای شروع حتما سرچ کنید که آیا برای فعالیت در ایالت خود به مجوز نیاز دارید یا خیر ، برخی از ایالت ها برای شرکت‌های ارائه دهنده تور باید مجوز داشته باشند در حالی که برخی دیگر در مورد آن خیلی پیگیر نیستند اگر نیاز به مجوز دارید با ایده خود به آژانس صدور مجوز مراجعه کنید تا متوجه شوید که مراحل درخواست مجوز چگونه است.

خدمات بهداشتی و درمانی خانگی

عادات سبک زندگی مسئول بیماری های عصر جدید است و این امر تقاضا برای خدمات مراقبت های بهداشتی را تشدید می‌کند حتی بسیاری از بیماری ها و مشکلات مختلف سلامتی را که نیاز به خدمات مراقبت های پزشکی دارند در خط مقدم قرار می دهد.
بنابراین افزایش تقاضا برای مراقبت های بهداشتی برای عموم مردم فرصت کافی برای راه اندازی یک کسب و کار خدمات بهداشتی را از جمله ایده های تجاری سودآور در فنلاند می دهد.
فرصت های مهم در بخش مراقبت‌های بهداشتی عبارتند از:
 • مرکز جراحی سرپایی
 • آزمایشگاه های پزشکی
 • مرکز دیالیز کلیه
 • کلینیک های سرپایی
 • مرکز درمانی سلامت روان
فنلاند یکی از اولین کشورهایی است که داده های اجتماعی و رفاهی کل جمعیت را به صورت دیجیتال جمع آوری می کند داده های سلامت دیجیتال فنلاند منحصر به فرد است و در مورد آنچه می توان به دست آورد کمک می کند این امر به دلیل وجود پرونده الکترونیک سلامت کل جمعیت امکان پذیر است.
فنلاند با داشتن داده های معتبر از خدمات اجتماعی و آژانس‌های مراقبت بهداشتی در پزشکی مبتنی بر داده های دقیق ایستاده است از این رو فنلاند برای عملیات تحقیق و توسعه دارویی بسیار مورد اعتماد است.

مزایا و معایب راه اندازی یک تجارت در فنلاند به عنوان یک خارجی

شما به عنوان یک ایرانی اگر می خواهید در فنلاند کسب و کار راه اندازی کنید باید به این موارد توجه کنید:
تحقق رویا ممکن است همیشه هدف اصلی یک کارآفرین باشد از نظر ذهنی ما باید آماده باشیم تا خارج از منطقه آسایشمان نباشیم همیشه کنجکاو باشیم که یاد بگیریم و اقدام کنیم عملا با بسیاری از مشکلات قابل تصور و غیرمنتظره روبرو هستیم.
۱. راه اندازی آسان: راه اندازی کسب و کار در فنلاند در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر آسان تر و امن تر است تقریباً دو تا سه هفته می توانید افتتاح حساب بانکی ، ثبت شرکت ، ثبت سازمان امور مالیاتی را تکمیل کنید اگر یک طرح تجاری خوب داشته باشید می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی یک کارآفرین خوب شوید.
۲. محیط ایده آل : فنلاند یک محیط عالی برای کارآفرینان فراهم می کند در یکی از کشورهایی که کمترین فساد را دارد همه سیاست‌ها شفاف هستند در ابتدای سال ۲۰۱۹ فنلاند نیز به عنوان پیشرفته ترین کشور از نظر دیجیتالی در اروپا رتبه بندی شد این بدان معناست که بسیاری از خدمات را می توانید به صورت آنلاین دریافت کنید و می توانید تجارت خود را به صورت آنلاین انجام دهید.
۳.سرمایه گذاری Angel : سالانه حدود ۴۰۰۰ شرکت نوپا کسب و کار خود را در فنلاند شروع میکنند. اما با این حال هنگامی که به عنوان یک خارجی کارآفرین هستید ممکن است با انواع مختلفی از مسائل رو به رو شوید:
۱. فرهنگ تجاری متفاوت : فرهنگ هر کشور منحصر به فرد است و فرهنگ فنلاند نیز منحصر به فرد است به عنوان مثال فنلاندی‌ها محافظه کار هستند و به فضای خصوصی یکدیگر احترام می‌گذارند، جدا کردن تجارت با زندگی شخصی ، تماس فیزیکی مانند دست دادن همراه با  تماس چشمی با لبخند است ، احوالپرسی به سبک فرانسوی یا دست روی شانه استفاده نمی شود!  فنلاندی‌ها بسیار وقت شناس هستند زیرا به معنای احترام و کارایی است قرار ملاقات ترجیحاً دو هفته زودتر فیکس می شود .
۲. موانع زبان: اکثر فنلاندی ها می توانند انگلیسی بسیار خوبی صحبت کنند بسیاری از شرکت ها دو زبانه در دفتر خود دارند اما برای اینکه فرهنگ فنلاند را درک کنید و با مشتریان یا همکاران فنلاندی خود بهتر ارتباط برقرار کنید دانستن زبان فنلاندی بسیار مهم و توصیه می شود.
۳. پرداختن مالیات ، مجوزها و سایر اسناد قانونی: مقررات زیادی وجود دارد و در زمانی که شما کارآفرین هستید باید مدارک مربوط به کارتان را بررسی کنید آنها اصولاً پیچیده هستند و بیشتر به زبان فنلاندی نوشته میشوند به عنوان یک خارجی مدیریت همه آنها به تنهایی چالش برانگیز است این مورد معمولاً مستلزم پرداخت هزینه اضافی برای انجام کار توسط متخصصان است.
راه اندازی یک کسب و کار در فنلاند آسان است اما راه‌اندازی آن بسیار دشوار تر است به عنوان یک خارجی سازگار شدن  در زندگی فنلاند ممکن است اولین کاری باشد که باید توسط شما انجام شود . 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید