نحوه کار پیدا کردن در اتریش
زمان تقریبی مطالعه این مطلب : 4 دقیقه

 

اتریش کشوری زیبا است که در قلب اروپا واقع شده است. این کشور دارای اقتصاد پر جنب و جوش و فرصت های شغلی متنوع در زمینه های مختلف است. یافتن شغل در اتریش می تواند یک کار چالش برانگیز باشد، اما با رویکرد و منابع مناسب، می تواند به واقعیت تبدیل شود. این مقاله نکات و اطلاعات جامعی را در مورد نحوه یافتن کار در اتریش در اختیار شما قرار می دهد.

درباره بازار کار تحقیق کنید

قبل از شروع کاریابی در اتریش، تحقیق در مورد بازار کار برای درک انواع مشاغل موجود، مهارت ها و صلاحیت های مورد نیاز و حقوق مورد انتظار ضروری است. این اطلاعات شما را در تصمیم گیری در مورد نوع شغلی که می خواهید برای آن درخواست دهید راهنمایی می کند و به شما کمک می کند رزومه و نامه پوششی خود را متناسب با موقعیت شغلی خود تنظیم کنید.

می توانید با مرور پورتال های شغلی آنلاین مانند Monster، Stepstone یا LinkedIn شروع کنید. این سایت‌ها طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی، از جمله کارآموزی، مشاغل سطح پایین و موقعیت‌های مدیریتی را ارائه می‌دهند. همچنین می توانید لیست مشاغل را در روزنامه های محلی و وب سایت های انجمن حرفه ای بررسی کنید.توصیه شخصی من این هست که به طور حرفه ای کار با لینکداین رو یاد بگیرید ، قطعا شاید چند روزی وقت شما رو بگیره اما خیلی ارزشمند خواهد بود !

واجد شرایط بودن خود برای کار در اتریش را بررسی کنید

اگر شهروند اتحادیه اروپا (EU) یا منطقه اقتصادی اروپا (EEA) هستید، واجد شرایط کار در اتریش بدون مجوز کار هستید. با این حال، اگر شما از یک کشور غیر اتحادیه اروپا یا غیر EEA هستید، برای کار در اتریش باید مجوز کار دریافت کنید.

برای دریافت مجوز کار، ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای اتریشی دریافت کنید. سپس کارفرما از طرف شما از اداره کار عمومی اتریش (AMS) برای مجوز کار درخواست می کند. AMS درخواست شما را ارزیابی می کند و قبل از اعطای مجوز مشخص می کند که آیا نامزدهای مناسبی از اتحادیه اروپا یا EEA وجود دارد یا خیر.

CV و Cover Letter خود را پررنگ کنید !!

CV و Cover Letter اولین اسنادی هستند که کارفرمایان بالقوه مشاهده خواهند کرد. بنابراین، اطمینان از صیقلی بودن و متناسب با موقعیتی که برای آن درخواست می کنید ضروری است. شما باید تجربه کاری مرتبط، تحصیلات و مهارت های خود را که با شرایط شغلی مطابقت دارد برجسته کنید.

همچنین استفاده از گرامر، املا و علائم نگارشی صحیح در CV و نامه پوششی خود بسیار مهم است. می توانید از یک زبان مادری یا یک متخصص زبان حرفه ای بخواهید که اسناد شما را قبل از ارسال آنها تصحیح کند.

شبکه

شبکه سازی یک راه موثر برای یافتن شغل در اتریش است. می توانید با شرکت در نمایشگاه های کار، کنفرانس های صنعتی و رویدادهای انجمن های حرفه ای شروع کنید. این رویدادها فرصتی برای ملاقات با کارفرمایان بالقوه، یادگیری در مورد فرصت های شغلی جدید و گسترش شبکه حرفه ای شما فراهم می کند.

همچنین می‌توانید به شبکه‌های اجتماعی مانند LinkedIn، Xing یا Meetup بپیوندید. این سایت‌ها به شما امکان می‌دهند با متخصصان صنعت خود ارتباط برقرار کنید، به گروه‌های مرتبط بپیوندید و در بحث‌ها شرکت کنید. بسیار مهم است که پروفایل خود را به روز و حرفه ای نگه دارید و با سایر اعضا تعامل داشته باشید.

آلمانی یاد بگیرید

آموزش آلمانی برای کار در اتریش

اگرچه انگلیسی در اتریش به طور گسترده صحبت می شود، اما یادگیری آلمانی ضروری است، به خصوص اگر به دنبال شغلی در زمینه ای هستید که نیاز به تعامل با مشتری دارد. آلمانی زبان رسمی اتریش است و در بسیاری از آگهی‌های شغلی داوطلبان باید به زبان آلمانی مسلط باشند.

می توانید در یک دوره زبان ثبت نام کنید یا از منابع آنلاین مانند Duolingo، Babbel یا Rosetta Stone استفاده کنید. همچنین می توانید صحبت کردن آلمانی را با افراد بومی زبان تمرین کنید یا در رویدادهای تبادل زبان شرکت کنید.

برای مشاغل درخواست دهید

هنگامی که فرصت های شغلی مناسب را شناسایی کردید و رزومه و نامه پوششی خود را جلا دادید، وقت آن است که برای مشاغل درخواست دهید. بسته به ترجیح کارفرما می توانید به صورت آنلاین، از طریق ایمیل یا از طریق پست درخواست دهید.

ضروری است که درخواست خود را برای هر موقعیتی که برای آن درخواست می کنید سفارشی کنید و مهارت ها و تجربیات مرتبط خود را برجسته کنید. همچنین باید دستورالعمل های کارفرما را در مورد نحوه درخواست دنبال کنید و مطمئن شوید که درخواست شما بدون خطا است.

آماده شدن برای مصاحبه

اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، ممکن است برای مصاحبه دعوت شوید. ضروری است که به اندازه کافی آماده شوید، برای مصاحبه با تحقیق در مورد شرکت، تمرین پاسخ های خود به سوالات رایج مصاحبه و لباس پوشیدن مناسب. همچنین مهم است که در زمان مصاحبه به موقع برسید و مودب و حرفه ای باشید.

در طول مصاحبه، آماده باشید تا در مورد مهارت ها، تجربیات و صلاحیت های خود با جزئیات صحبت کنید. همچنین مهم است که سؤالات مربوطه را در مورد موقعیت و شرکت بپرسید تا علاقه و اشتیاق خود را نشان دهید.

کار موقت را در نظر بگیرید

اگر برای یافتن شغل دائمی در اتریش مشکل دارید، کار موقت یا کارآموزی را در نظر بگیرید. کار موقت می تواند تجربه کاری ارزشمندی را ارائه دهد و به شما در ایجاد شبکه حرفه ای کمک کند. همچنین می تواند به فرصت های شغلی دائمی در آینده منجر شود.

می توانید فرصت های کاری موقت را در پورتال های شغلی یا از طریق آژانس های کارمند موقت جستجو کنید. اطمینان از معتبر بودن آژانس و مشروع بودن فرصت شغلی قبل از پذیرش هر کار موقت بسیار مهم است.

پیگیر و صبور باشید

یافتن شغل در اتریش می تواند یک فرآیند چالش برانگیز و زمان بر باشد. مهم است که در جستجوی شغل خود پیگیر و صبور باشید و در طول فرآیند مثبت و با انگیزه بمانید. ممکن است لازم باشد قبل از دریافت پیشنهاد برای چندین شغل درخواست دهید، و ممکن است چندین هفته یا چند ماه طول بکشد تا موقعیتی را به دست آورید.

همچنین مهم است که در بازار کار به روز بمانید و استراتژی جستجوی شغل خود را در صورت نیاز تنظیم کنید. می‌توانید به گروه‌های کاریابی بپیوندید یا از مربیان شغلی یا استخدام‌کنندگان مشاوره بگیرید تا به شما در حفظ انگیزه و تمرکز کمک کنند.

در نتیجه، یافتن شغل در اتریش به ترکیبی از تحقیق، شبکه سازی، مهارت های زبانی و پشتکار نیاز دارد. با رعایت این نکات و استفاده از منابع موجود می توانید شانس خود را برای یافتن شغل مناسب در اتریش افزایش دهید. موفق باشید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید